Żarowska Izba Historyczna zaproszona do współpracy przy realizacji filmu pt. "Sztab Generalny Wojska Polskiego"

Utworzono: piątek, 28, wrzesień 2018

Pomimo, że Żarów to niewielkie miasteczko położne na zachodzie Polski a działająca w ramach tutejszego GCKiS, Żarowska Izba Historyczna nie stanowi wielkiego muzeum, to dostąpiliśmy nie małego zaszczytu związanego z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zlecenie Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie, przygotowywany jest obecnie film pt. "Sztab Generalny Wojska Polskiego", którego reżyserem jest pan Norbert Rudaś – autor wszystkich aktualnych filmów reklamowo-dokumentalnych dotyczących współczesnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Koordynatorem przedsięwzięcia jest generał brygady pan Jan Dziedzic, a jedną z postaci, która wystąpi we wspomnianej ekranizacji jest generał broni, obecny szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego pan Rajmund Andrzejczak. W dniu dzisiejszym Żarowska Izba Historyczna działająca w ramach Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie została zaproszona przez reżysera filmu pana Norberta Rudasia do współpracy jako współrealizator filmu "Sztab Generalny Wojska Polskiego". W dalece zaawansowanej już produkcji, zaprezentowane zostaną materiały pochodzące ze zbiorów Żarowskiej Izby Historycznej, które okazały się dla realizatorów filmu niezwykle cenne dla dokumentacji realizowanego przedsięwzięcia. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że niewielki Żarów i tutejsza Izba Historyczna, będą miały swój zaszczytny wkład w jedno z dzieł, które upamiętni tak dostojne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Premiera filmu będzie miała miejsce w listopadzie 2018 roku. Więcej informacji wkrótce.

Zwiastun filmu "Sztab Generalny Wojska Polskiego"