Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Obwoluty listów z lat 1890-1905 w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 07, maj 2018

Prezentujemy dwie dwie obwoluty listów z 1890 i 1905 roku zakupione przez prywatnego kolekcjonera i zdeponowane w Żarowskiej Izbie Historycznej jako depozyt ekspozycyjny. Dwie obwoluty listów. Pierwsza wysłana z Imbramowic do Świdnicy i adresowana do tamtejszego Królewskiego Pruskiego Sądu Grodzkiego. Awers zawiera znaczek pocztowy Deutsches Reich ze stemplem poczty w Żarowie (Saarau) i datownikiem 30.5.05, na awersie znajduje się stempel odbiorczy poczty w Świdnicy (Schweidnitz) z datownikiem 30.5.05 oraz pieczęć lakowa z inicjałami PS. Druga obwoluta listu zawiera na awersie nazwę adresata w Siedlimowicach (Schönfeld in Ingramsdorf), stempel poczty w Świdnicy z datownikiem 22.1.90, na rewersie znajduje się pieczęć Królewskiego Pruskiego Sądu Grodzkiego w Świdnicy, stempel poczty w Imbramowicach (Ingramsdorf) z datownikiem 22.1.90, stempel pocztowy z Domanic (Domanze) z datownikiem 23.1.90, stempel poczty w Świdnicy (Schweidnitz) z datownikiem 24.1.90 oraz pieczęcie z widocznym napisem Schonfeld Schweidnitz Kreis. Wewnątrz obwoluty umieszczony został napis Königliches Amstgericht Schweidnitz, powtórzony adres z awersu, lecz z nazwą Żarowa (Saarau) oraz stemple pocztowe z Żarowa 24.1.90 i 25.1.90 oraz Świdnicy 24.1.90 i 25.1.90.

 

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Tuesday the 25th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.