Folder reklamowy "DZCH" z 1967 roku oraz Charakterystyka Miasta i Gminy Żarów z 1978 roku

Utworzono: czwartek, 08, luty 2018

Prezentujemy dzisiaj naszym czytelnikom dwa dokumenty, które udostępnił nam pan Arkadiusz, pisząc przy tym dwie wiadomości mailowe o następującej treści: "Dzień dobry. Oto fascynujące znalezisko. Nie ukrywam, że czekałem wiele lat, by właśnie w 40 rocznicę wydania, udostępnić ten pewnego rodzaju dokument - "Charakterystyka Miasta i Gminy Żarów" ze stycznia 1978 roku. Wkrótce kolejne ciekawostki dla Izby Historycznej" oraz "Folder reklamowy farb produkowanych w DZCh ŻARÓW, z 1967 roku. Wydany w Warszawie, a wydrukowany aż w Gdyni. Folder znalazłem blisko 30 lat temu, w skupie makulatury w GS-ie. Budynek skupu istnieje do dziś. W tamtych czasach, wielu jeszcze poczuwało się do niepisanego obywatelskiego obowiązku gromadzenia makulatury, którą sprzedawało się w skupie. W żarowskich szkołach organizowano podobne akcje, co czyniła nasza klasa zbierając dodatkowe pieniądze na wydatki klasowe. W skupie podczas ważenia pakunków papieru, dostrzegłem walające się tuż przy wejściu kolorowe ulotki z charakterystycznym znakiem "DZCh". Zabrałem je natychmiast, ratując tym samym kawałek - wtedy nie tak odległej, a dziś już nieco zapomnianej historii naszego miasta".

Składamy panu Arkadiuszowi Serdeczne Podziękowania za udostępnienie poniższych dokumentów

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.