Obwoluty listów z 1894 i 1900 roku w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Utworzono: piątek, 10, listopad 2017

Kolejne historyczne pamiątki trafiły do Żarowskiej Izby Historycznej. Tym razem są to dwie stare obwoluty listów datowane odpowiednio na 5 maja 1894 i 18 marca 1900 roku. Na pierwszej widnieje stempel nadawczy poczty w Imbramowicach (Ingramsdorf 5 5 94 10-11V) na drugiej stempel nadawczy poczty w Żarowie (Saarau 13.3.00), z drugiej strony stempel odbiorczy poczty w Świdnicy (Schweidnitz) oraz pieczęć lakowa z inicjałami C.R. Obwoluty listów zakupione zostały i przekazane jako "depozyt ekspozycyjny" przez członków Żarowskiej Grupy Poszukiwawczej "Fridericus Borussorum Rex".