Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa "Komendant Dziadek"

Drukuj
Utworzono: czwartek, 09, listopad 2017

Józef Piłsudski już za życia otaczany był czcią przez miliony stronników i wielbicieli, jak też odsądzany od czci i wiary przez politycznych przeciwników. Jedno nie ulega wątpliwości: Polsce poświęcił całe życie. Co jednak tak naprawdę wiemy o Józefie Piłsudskim, którego biografia stanowi doskonały materiał na kilka, jeżeli nie kilkanaście porywających filmów ? Thriller opowiadałby o działającym w ukryciu bojowcu PPS, który z rewolwerem w ręku wykonuje niebezpieczne misje. Romans pokazywałby intrygujące kobiety, które pokochał. Wielkie kino wojenne portretowałoby wodza Legionów i pogromcę bolszewików z 1920 roku. A polityczny dramat odsłaniałby kulisy politycznych kryzysów i zamachu majowego w 1926 roku.

Ostatnią drogę Józefa Piłsudskiego na miejsce wiecznego spoczynku w wawelskiej krypcie ukazuje wystawa "Komendant Dziadek", którą będzie można obejrzeć w dniu 11 listopada 2017 roku w Żarowskiej Izbie Historycznej. Wystawa czynna będzie w godz. Od 14:30 do 16:00. Wstęp bezpłatny. Serdecznie Zapraszamy.

 

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Monday the 17th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.