W rodzinnych albumach mieszkańców gminy Żarów, cz.10

Utworzono: niedziela, 18, czerwiec 2017

Okrągła 10 już odsłona cyklu " W rodzinnych albumach mieszkańców gminy Żarów" nie może obyć się bez zestawu wspaniałych fotografii, które udostępniła nam pani Agnieszka. W sumie jest to 1 część zbioru, z którego dzisiaj prezentujemy 17 fotografii datowanych na lata 40/50-pocz. 70-tych XX wieku. Pośród nich są trzy fotografie z datą 29 grudnia 1957 roku, na odwrocie których widnieje pieczęć Związku Zawodowego Hutników w Polsce – Rada Zakładowa ŻZMO oraz wpis: Uczestnikowi, za czynny udział w przygotowaniu imprezy w Dniu otwarcia Świetlicy zakładowej, na pamiątkę. Interesujące i przywracające wspomnienia z dawnych lat są z pewnością fotografie pochodów 1-Majowych z lat 60-tych i początku 70-tych. Z pozostałych warto wspomnieć o fotografii dokumentującej dawny pomnik wojenny 1914-1918, którego pozostałości znajdują się dzisiaj na pl. Wolności. Zapraszamy do obejrzenia niniejszego zbioru, a już niebawem kolejny.

Składamy Serdeczne Podziękowania pani Agnieszce za udostępnienie poniższych fotografii

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

Ulica Mickiewicza, po drugiej stronie budynek nr 11, samochód Fiat 1100 EL (produkowany od 1948 r.), fotografię wykonał zamieszkały przy ul. 1 Maja 11 mistrz fotograf Włodzimierz Huńka

Przedstawienie z okazji otwarcia świetlicy Żarowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych

Pochód w dniu 1 Maja wychodzi ze stadionu miejskiego w Żarowie, 1968 r.

Pochód w dniu 1 Maja na ul. A.Krajowej (wówczas ul. A.Czerwonej), 1968 r.

Pochód w dniu 1 Maja idący ul. Armii Krajowej (wówczas ul. A.Czerwonej) oraz jego uczestnicy, lata 60-te

Pochód w dniu 1 Maja idący ul. Wojska Polskiego, lata 60-te

Pochód w dniu 1 Maja idący ul. A.Krajowej (wówczas ul. A.Czerwonej), lata 70-te

Na stadionie miejskim w Żarowie, czas wykonania fotografii nieznany