W rodzinnych albumach mieszkańców gminy Żarów, cz.6

Utworzono: poniedziałek, 08, maj 2017

Prezentujemy dzisiaj kolejny zestaw fotografii z rodzinnych albumów mieszkańców gminy Żarów, których skany napłynęły do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w oryginale zasiliły archiwum Żarowskiej Izby Historycznej. Zestaw obejmuje przedział czasowy od ok. 1999 do ok. 2006 r. Składamy Serdeczne Podziękowania dla pani Magdaleny oraz pana Tadeusza !!

Posiadacie niepotrzebne starocie (przedmioty, fotografie, dokumenty lub inne rzeczy) ?? Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

Ulica Armii Krajowej na wysokości nr 43-45, uwagę zwracają nieistniejące już izolatory wysokiego napięcia

Widok na kościół pw. NSPJ i budynki przy ul. Mickiewicza

Ulica Mickiewicza z budynkiem nr 2 po prawej stronie

Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Zamkowej 10

Ulica Armii Krajowej z budynkiem nr 23 po prawej stronie

Ulica Armii Krajowej z budynkami nr 42, 44, 46 i 48 oraz fragment placu przed "Nefrytem"

Widok na skwer przy ul. A.Krajowej i znajdujące się za nim skrzyżowanie ul. A.Krajowej i Ogrodowej

Wjazd do Żarowa od strony Łażan, widoczne w tle rury ciepłownicze biegnące (ponad jezdnią) z terenu DZCH "Organika" do stojącego naprzeciw budynku administracji

Ulica Armii Krajowej z budynkiem nr 56, NZOZ "Medicus"

Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej, Wojska Polskiego i Zamkowej

Urząd Miejski w Żarowie przy ul. Zamkowej 2

Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Dworcowej

Ulica Armii Krajowej z budynkami nr 47, 49, 51 i budynkiem Urzędu Miejskiego w tle

Ulica Armii Krajowej, w tle skrzyżowanie z ul. Dworcową i Mickiewicza

Most na Strzegomce w Krukowie

Kto pamięta takie zimy ? ...

Tłum Żarowian przed Gimnazjum przy ul. Piastowskiej, zmarł Jan Paweł II, początek kwietnia 2005 r.

Przygotował