Dolnośląskość.pl - Okrywajmy Dolny Śląsk

Utworzono: czwartek, 08, wrzesień 2016

Z początkiem 2015 roku ruszył nowy projekt poświęcony dziedzictwu kulturowemu Dolnego Śląska. Literatura, kino, muzyka, sztuka, teatr – to tylko początek tego, czym jest to dziedzictwo dla Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza, która realizuje Dolnośląskość.pl. Tak naprawdę to setki różnych opowieści o dziesiątkach dolnośląskich miejsc i autorów, których twórczość należy odkrywać. Ogłoszony został nabór współpracowników do tego innowacyjnego przedsięwzięcia – wszystkich mieszkańców, bywalców Żarowa, okolic i pasjonatów regionu zapraszamy do wspólnego odkrywania Dolnego Śląska. Redakcja Dolnośląskości potrzebuje tekstów, zdjęć związanych z różnymi miejscami Dolnego Śląska i rozmaitymi formami dziedzictwa. Masz archiwalne albo współczesne fotografie Żarowa i okolic? Chcesz dla nas opisać życie muzyczne miasta? Czujesz się mocna/mocny w literaturze albo kinie? A może chcesz opisać żarowskie dziedzictwo przemysłowe? Interesujesz się mniejszościami? Każdy zainteresowany niech czuje się zaproszony (nie ma ograniczeń wiekowych. Potrzebna jest też o pomoc w działaniach promocyjnych i organizacyjnych projektu. Na platformie Dolnośląskość.pl co dzień dodawane są nowe treści, ale warto też śledzić profil facebookowy projektu, dzięki któremu można dowiedzieć się o wielu niezwykłych inicjatywach i nieznanych historiach związanych z Dolnym Śląskiem.

Twojego miasta jeszcze nie opisaliśmy? Zróbmy to razem. Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas albo zadzwoń.

Kontakt:
www.dolnoslaskosc.pl