Wystawa ekslibrisów i grafik autorstwa Ryszarda Łomańskiego

Utworzono: piątek, 21, listopad 2014

Żarowska Izba Historyczna zaprasza w dniach 30.11.2014-18.01.2015 r. na Wystawę ekslibrisów i grafik autorstwa Ryszarda Łomańskiego. Autor prac graficznych urodził się w Żarowie, przez wiele lat był mieszkańcem Polkowic oraz Świdnicy. Z zawodu jest technikiem górnikiem, a z zamiłowania artystą. Specjalizuje się w grafice oraz malarstwie. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął na początku lat 80-tych XX wieku od tworzenia ekslibrisów, głównie w technice linorytu. Do tej pory wykonał ich ponad 170 sztuk. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych oraz konkursach graficznych zdobywając liczne nagrody oraz wyróżnienia. Jego prace będzie można podziwiać na wystawie w Żarowskiej Izbie Historycznej. Zapraszamy Serdecznie !!!