Żarów w pierwszej połowie lat 90-tych na fotografii

Utworzono: piątek, 24, październik 2014

Żarów pierwszej połowy lat 90-tych, czy pamiętacie jak wyglądał ? Prezentujemy dziś kilka fotografii miejskich zakątków, które w dużej mierze zmieniły swój wygląd. Niektóre z nich zostały z biegiem lat przebudowane pełniąc obecnie zupełnie odmienne funkcje, inne przestały istnieć na zawsze. Czas zatrzymał się na fotografiach, które dla jednych są wspomnieniem Żarowa sprzed blisko 20 lat, dla innych będą obrazem miasta, którego ze względu na swój młody wiek nie pamiętają. Fotografie te zostały odszukane w archiwum UM, lecz z pewnością wielu z Was w swoich rodzinnych albumach posiada równie interesujące widoki Żarowa sprzed lat. Zachęcamy Was do podzielenia się wspomnieniami i udostępnienia posiadanych fotografii. Skany możecie przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Widok na stację PKP oraz targowisko miejskie. Widoczna istniejąca jeszcze suwnica kolejowa

Widok na skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Dworcowej. W tle "Nefryt" z przyległym placem już po modernizacji. Czynną wówczas bocznicą kolejową przetaczano wagony z DZCH "Organika"

Pawilon handlowy należący do GS SCh przy ul. Armii Krajowej 30a (obecnie restauracja "Bazylia")

Przystanek PKS przy ul. Dworcowej, ob. modernizowany