II Dolnośląski Festiwal Tajemnic zakończony

Utworzono: poniedziałek, 18, sierpień 2014

II Dolnośląski Festiwal Tajemnic przeszedł już do historii. Prelekcja pt."Tajemnice Historii Ziemi Żarowskiej" odbyła się przy pełnej sali widzów, którzy przybyli nawet z tak odległych miejscowości jak Łódź czy Gdańsk, co świadczy o zainteresowaniu jakim cieszy się Żarowska Izba Historyczna. Opowieść o tajemnicach okolic Żarowa możliwa była dzięki Joasi Lamparskiej, której składamy Serdecznie Podziękowania za wyróżnienie i zaproszenie na tegoroczny Festiwal, który jest jedyną i największą tego typu imprezą w kraju. Trzy dni na Zamku Książ to czas, który obfitował w mnóstwo wydarzeń takich jak wystawy, interesujące prelekcje o skarbach ich poszukiwaniach oraz porywające pełne efektownych eksplozji rekonstrukcje bitew z czasu I Wojny Światowej. Każdy kto zdecydował się przybyć w ubiegły weekend na Zamek Książ mógł dosłownie przenieść się w czasie, spotykając na zamkowym dziedzińcu m.in. francuskich grenadierów lub brytyjskich strzelców w umundurowaniu z okresu wojen napoleońskich. Tuż nieopodal rozciągały się pierwszowojenne zasieki i fortyfikacje żołnierzy pruskich, austrowęgierskich, amerykańskich i rosyjskich, w których wcielili się członkowie grup rekonstrukcyjnych z całej Polski. Nie brakowało armat, moździerzy, wymyślnych stanowisk w postaci np. szpitalu polowego oraz wykonanej w skali 1:1 repliki samolotu myśliwskiego Fokker Dr.I jakim latał słynny Manfred von Richthofen zwany Czerwonym Baronem. Żarowska Izba Historyczna składa podziękowania dla: wszystkich osób które przybyły i z wielkim zainteresowaniem słuchały o tajemnicach Ziemi Żarowskiej, organizatorów Festiwalu za kawał świetnej roboty, telewizji internetowej Tagen TV, pracownikom Hotelu "Zamek Książ oraz panu Michałowi Kozakowi i Agencji Reklamowej Geospace za koszulki z nadrukiem Izby. Dziękujemy i zapraszamy za rok do Książa na III Dolnośląski Festiwal Tajemnic.