Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Cykliści "Old Spokes" na zawodach jeździeckich w Morawie

Drukuj
Utworzono: sobota, 12, lipiec 2014

Kolejny tydzień wakacji i kolejna wakacyjna wyprawa rowerowa Klubu "Old Spokes". Tym razem cykliści wyruszyli do Morawy, gdzie odbywał się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach przez przeszkody. Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja uczestników, za sprawą licznej ekipy z Kalna. Trasa wycieczki wiodła przez miejscowości Piotrowice Świdnickie, Pastuchów, Skarżyce do Morawy. Zliczona łączna suma przebytej drogi (tam + powrót) każdego z 14 uczestników wyprawy wyniosła ponad 282 km. Wycieczkę tradycyjnie już poprzedziła wspólna fotografia przed GCKiS przy ul. Piastowskiej. Stamtąd w zwartym szyku cykliści wyruszyli najpierw Węglową Drogą w kierunku Piotrowic Świdnickich. Przystankiem był tutaj pochodzący z poł. XII wieku kościół filialny pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego, na którego zewnętrznej ścianie znajduje się galeria kamiennych epitafiów. Ciekawym reliktem przeszłości jest znajdujący się przy kościele krzyż wiejski, który był niegdyś pomnikiem upamiętniającym poległych w I wojnie światowej mieszkańców Piotrowic.

Spod kościoła grupa rowerzystów ruszyła dalej, zatrzymując się przy XVI-wiecznym zamku, który położony jest w dolnej części miejscowości. Dalej trasa wiodła do Pastuchowa, gdzie uczestnicy wycieczki zatrzymali się przy XIII-wiecznym kościele pw. św. Barbary. Dalej podziwiając wspaniałe widoki oraz przyrodę wycieczka kontynuowała zamierzoną trasę, aby dotrzeć do Skarżyc, gdzie miejscem krótkiego odpoczynku był most na rzece Strzegomce. Ze Skarżyc cykliści dotarli w końcu do Morawy, gdzie pierwszym dłuższym postojem w tej urokliwej miejscowości był hipodrom im. 14-tego Pułku Ułanów Jazłowieckich, a następnie obiekty Klubu Jeździeckiego LKS Stragona, na których rozgrywane były zawody w skokach przez przeszkody. W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy mieli okazję wykonać fotografię na tle niecodziennego pomnika, jakim jest metalowy diabeł, który wita przybywających do Skarżyc. Kolejna wyprawa rowerowa Klubu "Old Spokes" już w przyszłą środę 16 lipca, zbiórka jak zawsze o godz. 9:30 przed GCKiS na ul. Piastowskiej 10 A. Serdecznie zapraszamy do udziału !!!


 

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Monday the 25th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.