Wrocławski Dworzec Główny PKP od kuchni

Utworzono: poniedziałek, 25, listopad 2013

Dodatkową nagrodą dla laureatów licznych konkursów związanych z wystawą poświęconą 170-leciu Kolei Wrocławsko-Świebodzkiej było zwiedzanie pięknego wrocławskiego Dworca Głównego PKP. 19 listopada wyróżnione dzieci pod opieką Iwony Nieradki, Bogdana Muchy i Bogusława Moleckiego – organizatorów wystawy i wydarzeń jej towarzyszących, mogły podziwiać zakamarki dworca niedostępne dla zwykłych podróżujących. Do Wrocławia dzieci przyjechały oczywiście pociągiem. Dla niektórych z nich była to pierwsza w życiu kolejowa przejażdżka. Następnie zwiedziły megafonownię, nowoczesne centrum monitoringu oraz odrestaurowaną Salę Sesyjną z pięknym stropem i równie imponującą Salę Cesarską. – Na miejsce dotarliśmy wprawdzie ze sporym opóźnieniem, ale w sumie cała wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Dzieci wróciły do Żarowa zadowolone i bogatsze o nowe wrażenia – podsumowała Radna Rady Miejskiej Iwona Nieradka.

Fotografie: Bogdan Mucha, Bogusław Molecki

Agnieszka Socha - UM Żarów