Wystawa broni i militariów otwarta

Utworzono: poniedziałek, 29, październik 2012

GRH Pancerni Strzegom wspólnie z Żarowską Izbą Historyczną zorganizowała wystawę broni i militariów II Wojny Światowej. Z przyczyn niezależnych od nas nie odbyła się inscenizacja walk o Żarów. Pogoda pokrzyżowała plany, przez intensywne opady śniegu nie mógł przylecieć sowiecki samolot. Inscenizacja odbędzie się w innym terminie, na którą już dziś serdecznie Państwa zapraszamy. Mimo wszystko wystawę można zaliczyć do udanych, ilość zwiedzających przerosła nasze oczekiwania, zainteresowanie było ogromne zarówno ze strony młodzieży jak i dorosłych. Ilość wystawionego sprzętu, broni, mundurów urządzeń łączności była imponująca. Przez te kilka godzin nie mieliśmy czasu na przysłowiową kawę. Była to lekcja historii nie tylko dla zwiedzających, ale również niesamowite przeżycie dla nas. Na otwarciu wystawy obecnych było blisko pół tysiąca zwiedzających w tym przyjezdni obywatele Ukrainy.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, dziękujemy GCKiS w Żarowie za udostępnienie sali. Dziękujemy także Żarowskiej Izbie Historycznej za współorganizację wystawy

Żarowska Izba Historyczna składa serdeczne podziękowania GRH "Pancerni" Strzegom oraz Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym za pomoc w organizacji wystawy