Nowe gabloty ekspozycyjne w Żarowskiej Izbie Historycznej

Utworzono: środa, 07, luty 2024

W dniu 7 lutego 2024 r. w Żarowskiej Izbie Historycznej odbył się montaż 8 nowych gablot ściennych, które w znacznym zakresie poszerzą możliwości ekspozycyjne. Mamy tutaj oczywiście na myśli prezentację takich eksponatów jak, m.in. fotografie, dokumenty archiwalne, mapy itp. Przypominamy, że gabloty zostały zakupione w ramach projektu „Poszerzenie przestrzeni ekspozycyjnej Żarowskiej Izby Historycznej”. Całość dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Gminne Centrum Kultury i Sportu pozyskało w niniejszym projekcie kwotę dofinansowania w wysokości 35 000 zł. Oprócz gablot zakupiony został również kolejny plenerowy system ekspozycyjny oraz sprzęt docelowo służący do celów dokumentacyjnych i digitalizacji zbiorów Żarowskiej Izby Historycznej. Przed nami rzecz jasna kolejne wystawy z myślą o mieszkańcach Gmina Żarów oraz innych osobach zainteresowanych tematyką historyczną i nie tylko.