Kolejne pamiątki z dawnych lat w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Utworzono: piątek, 26, styczeń 2024

Kolejne wspaniałe pamiątki z dawnych lat, zasiliły zbiory Żarowskiej Izby Historycznej. Wśród przekazanych eksponatów są min.: szyld Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Wałbrzychu z/s w Dzierżoniowie SPICHRZ ZBOŻOWY w ŻAROWIE, etykieta mąki pszennej "Weizenmehl Type 1050" z dawnego przedsiębiorstwa Saarauer Mühlenwerke G.m..b.h.H. Breslau-Rosenthal Werk Saarau, tabliczka z nr 34 i nazwą ulicy Armia Czerwona, zestaw różnego rodzaju dawnych narzędzi gospodarskich, cegła z wytwórni w Mokrzeszowie oraz lampa naftowa. Składamy serdeczne podziękowania dla pana Jakuba za przekazanie eksponatów do zbiorów Żarowskiej Izby Historycznej.

Przygotował