VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej o Gminie Żarów

Utworzono: środa, 06, grudzień 2023

6 grudnia 2023 roku w Żarowskiej Izbie Historycznej odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej o Gminie Żarów. Do konkursu przystąpiły 2 osobowe reprezentacje szkół: SP Imbramowice im. UNICEF, SP Żarów im. Jana Brzechwy, SP Żarów Filia Mrowiny, SP Zastruże im. Astrid Lindgren, ZS Żarów im. Jędrzeja Śniadeckiego.

Dla uczestników tegorocznych zmagań historycznych, przygotowany został test złożony z 30 pytań, które dotyczyły zabytków nieruchomych i ruchomych, postaci oraz wydarzeń związanych z historią gminy Żarów. Łącznie do zdobycia były 42 punkty (niektóre z pytań zawierały więcej niż jedną prawidłową odpowiedź). W klasyfikacji końcowej po raz drugi z rzędu zwycięstwo odniosła reprezentacja SP Zastruże im. Astrid Lindgren, zdobywając łącznie 56 pkt. Kolejne miejsca na podium zajęły SP Żarów Filia Mrowiny – 55 pkt i SP Żarów im. Jana Brzechwy z dorobkiem 50 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej triumf drugi rok z rzędu przypadł dla Antoniego Wieteckiego (SP Zastruże) – 31 pkt, kolejne miejsca zajęli Adam Kądziołka – 28 pkt i Emilia Grochowina – 27 pkt (oboje SP Żarów Filia Mrowiny).

W sześcioletniej rywalizacji historycznej drużynowo prowadzi SP Imbramowice im. UNICEF z trzema tytułami mistrzowskimi (2017, 2018, 2019), przed SP Zastruże im. Astrid Lindgren (2022, 2023) oraz SP Żarów im. Jana Brzechwy (zwycięstwo w I edycji – 2016).

Gratulujemy tegorocznym laureatom. Przypominamy o odbiorze nagród dla klasyfikacji szkół (miejsce I-III) oraz indywidualnej (miejsca I-III), które zostaną wręczone 10 grudnia 2023 roku o godz. 16:30 na Miasteczku Świętego Mikołaj (hala widowiskowo-sportowa GCKiS przy ul. Piastowskiej 10A).

Wyniki VI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej o Gminie Żarów:

SP Zastruże im. Astrid Lindgren – 56 pkt

1. Antoni Wietecki – 31 pkt