Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Porcelanowe talerze w zbiorach Izby

Drukuj
Utworzono: środa, 22, lipiec 2020

Porcelanowe zbiory Żarowskiej Izby Historycznej powiększone zostały o kolejne eksponaty. Są nim talerz Żarowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych (piąty w naszej kolekcji) – średnica 25 cm oraz jubileuszowy talerz wykonany z okazji 100 lecia Kościoła pod wezwaniem św. Józefa w Jaworzynie Śląskiej 1897-1997 – średnica 25 cm. Oba egzemplarze zostały wyprodukowane przez Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej. Składamy Serdeczne Podziękowania dla mieszkańców Żarowa za przekazanie niniejszych pamiątek do Żarowskiej Izby Historycznej.

  

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Saturday the 8th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.