Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolejowe bilety ze stacji PKP Imbramowice

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 13, lipiec 2020

W 2015 roku PKP SA wprowadziły nowy sposób kategoryzowania dworców w zależności od ich znaczenia w ruchu kolejowym. Stacja kolejowa w Imbramowicach (gm. Żarów), według klasyfikacji PKP ma kategorię dworca lokalnego. W roku 2017 stacja obsługiwała 200–299 pasażerów na dobę. Na początku 2017 roku zakończono remont torów i peronu nr 1. Dworzec jest również objęty umową na projekty przebudowy dolnośląskich dworców kolejowych podpisaną z An Archi Group przez PKP. W październiku 2019 roku PKP podpisało umowę na modernizację dworca kolejowego w Imbramowicach z Konsorcjum NTSystem Sp. z o.o. i Solar System Sp. z o.o. Prace budowlane rozpoczęto na początku listopada i mają potrwać do kwietnia 2021 roku.

Warto wiedzieć, że stacja kolejowa w Imbramowicach (niem. Bahnhof Ingramsdorf) została oddana do użytku 28 października 1843 roku, czyli ponad 170 lat temu. Koszt jej budowy wyniósł 37 000 ówczesnych srebrnych talarów. Stacja usytuowana jest na 35,848 km linii Wrocław Świebodzki – Zgorzelec i położona na wysokości 171 m n.p.m. Stacja posiadała niegdyś budynek dworca z nastawnią Jb, ubikację, wieżę wodną, magazyn towarowy, budynki gospodarcze i pomocnicze, 2 perony, 2 place ładunkowe, rampę boczno – czołową, wagę wagonową i skrajnik (urządzenie kolejowe w postaci ramy, które sprawdza przed wyjściem pociągu na trasę zgodność przekroju poprzecznego taboru wypełnionego ładunkiem z obowiązującą skrajnią). Dwa tory główne zasadnicze, 1 główny dodatkowy, 4 tory boczne. Do 2010 roku na stacji kolejowej w Imbramowicach działała kasa (nr 931).

Historyczną już pamiątkę stanowi zestaw biletów drukowanych komputerowo, które zostały wydane przez kasę stacji kolejowej w Imbramowicach w 2009 roku. Bilety przekazał do zbiorów Żarowskiej Izby Historycznej mieszkaniec Imbramowic. Składamy panu Serdeczne Podziękowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Saturday the 8th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.