Wystawa "Pamiątki Koła PTTK Żarodreptaki"

Utworzono: poniedziałek, 09, marzec 2020

W 1956 roku przy Zjednoczonych Zakładach Chemicznych "Silesia", powstało Koło PTTK "Łaziki". W 1 połowie lat 80-tych, koło skupiało 66 osób. Z licznych wycieczek odbytych przez żarowskie "Łaziki" wymienić można m.in. XXIII Rajd "Szlakiem Zamków Piastowskich", XVII Rajd Górski z zakończeniem na Zamku Stary Książ, II Zlot Gorce – Lubominek – Trójgarb, XIX i XX Rajd Górski, XXVI Rajd "Szlakiem Zamków Piastowskich", a także w licznych wyprawach do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Świeradowa Zdrój, Sosnówki, Pogorzelicy, Głębinowa, a także w Bieszczady i Tatry. 18 stycznia 1966 roku kilkunastoosobowa grupa pracowników ŻZMO w Żarowie założyła Koło PTTK i zgłosiła działalność do Oddziału w Świdnicy. W początkowym okresie istnienia Koło oparło swoją działalność na pracy 3 sekcji: turystyki pieszej, z której wyłoniła się później sekcja turystyki górskiej, sekcja kajakowa i sekcja żeglarska. W 1979 roku powstał zalążek przyszłej sekcji kolarskiej. W dniu 11 kwietnia 2019 roku, byli członkowie przyzakładowych "Łazików" i "Żarodreptaków", reaktywowali działalność, zrzeszając się w nowym Miejskim Kole PTTK "Żarodreptaki" 2019.

Żarowska Izba Historyczna serdecznie zaprasza w dniach od 11 marca do 8 kwietnia 2020 roku na wystawę pt. "Pamiątki Koła PTTK Żarodreptaki". Wstęp bezpłatny. Serdecznie Zapraszamy.