Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W rodzinnych albumach mieszkańców Gminy Żarów, cz. 26

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 09, grudzień 2019

Starych fotografii nigdy za wiele. W kolejnej 26-ej odsłonie cyklu "W rodzinnych albumach mieszkańców Gminy Żarów", prezentujemy dzisiaj zbiór 7 fotografii, które zostały przekazane do Żarowskiej Izby Historycznej przez mieszkańca Żarowa. Wśród nich: widok na nieistniejącą kładkę nad bocznicą kolejową przy ul. Krasińskiego, dwie fotografie na "słynnym" koniku Babica, dwie fotografie klasowe ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarowie – rok szkolny 1966/67 oraz pamiątkowa fotografia wykonana przy Kościele parafialnym pw. NSPJ w Żarowie (wejście od strony torów kolejowych). Składamy Serdeczne Podziękowania za przekazanie niniejszych fotografii do Żarowskiej Izby Historycznej.

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żarowie - klasa ? oraz klasa VII, rok szkolny 1966/67

 

 

Nieistniejąca kładka nad bocznicą kolejową przy ul. Krasińskiego

 

Przy Kościele parafialnym pw. NSPJ w Żarowie

 

Nieważne młodszy czy starszy ale każdy chciał mieć zdjęcie na owym koniku

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Żarowskiej Izbie Historycznej przy ul. Dworcowej 3 lub w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Friday the 25th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.