Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Żarowska fotografia Georga Daslera

Drukuj
Utworzono: sobota, 07, grudzień 2019

W książce adresowej mieszkańców Żarowa z 1929 roku, widnieje nazwisko Dasler Georg. Człowiek ów był miejscowym fotografem, a jego atelier mieścił się przy dawnej ulicy Moltkestraße (dzisiaj jest to ul. Juliusza Słowackiego 3). Zachowanych jest przynajmniej kilkanaście fotografii portretowych i rodzinnych autorstwa Daslera, a także kilka fotografii zakładów chemicznych "Silesia", które opatrzone są wytłoczonym imieniem i nazwiskiem fotografa. Dzisiaj prezentujemy kolejny egzemplarz, który został wykonany w żarowskim atelier Georga Daslera. Fotografia przedstawia nieznane z imienia i nazwiska postacie – być może mieszkańców Żarowa (?). Składamy Serdeczne Podziękowania właścicielowi fotografii za jej udostępnienie.

Inne fotografie Georga Daslera:

Żarowska fotografia uczestnika walk kolonialnych w Niemieckiej Afryce Południowo-Zachodniej

Fotografia autorstwa Georga Daslera - fotografa z Żarowa

Żarowskie fotografie autorstwa Georga Daslera

Album fotografii dawnych fotografów Saarau z "Regału Pamięci" cz.1

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Friday the 25th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.