Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W rodzinnych albumach mieszkańców Gminy Żarów, cz. 25

Drukuj
Utworzono: wtorek, 03, grudzień 2019

W kolejnej odsłonie cyklu "W rodzinnych albumach mieszkańców gminy Żarów" prezentujemy państwu dwie fotografie z lat 80. XX wieku. Pierwsza z nich została wykonana w Łażanach (1982 r.) przy zburzonym pomniku wojennym upamiętniającym poległych podczas I wojny światowej mieszkańców miejscowości. W tle widoczne są ruiny pałacu von Pfeil-Burghaussów. Druga fotografia przedstawia widok na ul. Mickiewicza w Żarowie (1985 r.). Obie fotografie udostępnił nam pan Wojciech. Składamy panu Serdeczne Podziękowania.

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Thursday the 21st. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.