Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Okolicznościowe medale gminy Żarów w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Drukuj
Utworzono: wtorek, 03, grudzień 2019

Żarowska Izba Historyczna wzbogaciła swoją kolekcję medalierską o dwa nowe eksponaty. Są nimi okolicznościowe medale, które zostały wybite na zlecenie gminy Żarów w 2006 i 2015 roku. Pierwszy z nich to mosiężny krążek o średnicy 5,9 cm i grubości 2 mm. Na awersie w centralnym miejscu widnieje herb gminy Żarów, nad herbem umieszczone są daty 1946-2006, poniżej herbu widnieje napis: 60 LAT ŻAROWSKIEJ PIŁKI NOŻNEJ. Na rewersie medalu wpisany jest w koło herb klubu piłkarskiego KS ZJEDNOCZENI Żarów. Na otoku umieszczone są napisy UNIA 1946 CERAMIK (u góry) i ZJEDNOCZENI ŻARÓW (na dole). Drugi medal to mosiężny krążek o średnicy 4,9 cm i grubości 4 mm. Na awersie medalu widnieje wpisany w koło herb gminy Żarów z napisem 25 LAT. Na otoku umieszczone są napisy ODRODZONEGO SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO oraz daty 1990-2015 umieszczone pod herbem. Na rewersie widnieje herb gminy Żarów, napis 25 LAT SAMORZĄDNOŚCI (nad herbem) oraz napis GMINA ŻARÓW (pod herbem). Oba medale przekazał do Żarowskiej Izby Historycznej pan Stanisław. Składamy panu Serdeczne Podziękowania.

 

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Saturday the 8th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.