Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W rodzinnych albumach mieszkańców Gminy Żarów, cz. 24

Drukuj
Utworzono: czwartek, 21, listopad 2019

Prezentujemy Państwu kolejny zbiór fotografii z rodzinnego albumu, który tym razem udostępnił nam pan Wojciech. Zdjęcia z lat 70-80/90. XX w. wykonano w Żarowie, jego pobliskiej okolicy oraz w Łażanach. Wśród nich widoki m.in. z tzw. dworskiej drogi (Piotrowice-Łażany), parku miejskiego, dawnego cmentarza ewangelickiego przy ul. 1 Maja, terenu późniejszego targowiska przy ul. Dworcowej i in. Składamy Serdeczne Podziękowania dla pana Wojciecha za udostępnienie poniższych fotografii.

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

 Przy Kościele w Łażanach, lata 70. XX w.

 

 

Przy ul. Dworcowej w Żarowie. W tle Osiedle Piastów oraz budynek Dworca PKP, lata 80. XX w.

 

Na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej (wówczas A. Czerwonej) i ul. Mickiewicza.
W tle budynek Kina "Świt", lata 80. XX w.

 

Na dawnym cmentarzu ewangelickim przy ul. 1 Maja w Żarowie. W tle grobowiec rodziny Klamt

 

 

Przy ul. Zamkowej obok dawnego kiosku "RUCH"

 

Przy tzw. dworskiej drodze oraz w parku miejskim. lata 80. XX w.

 

Opracowanie
Bogdan Mucha 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Tuesday the 14th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.