Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W rodzinnych albumach mieszkańców Gminy Żarów, cz. 23

Drukuj
Utworzono: wtorek, 19, listopad 2019

W kolejnej odsłonie cyklu "W rodzinnych albumach mieszkańców gminy Żarów" prezentujemy zestaw fotografii wykonanych na przełomie lat 60/70. oraz w latach 90. XX w. Wśród nich znajdują się egzemplarze, które wykonano: przy bramie wjazdowej na teren nieistniejących Dolnośląskich Zakładów Chemicznych "Organika", obok jednego z dębów rosnących przy tzw. alei dębowej (?), oraz na ul. Mickiewicza i Słowiańskiej. Fotografie udostępniła nam mieszkanka Żarowa. Składamy pani Serdeczne Podziękowania.

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

Przy bramie wjazdowej do DZCH "Organika", lata 60/70. XX w.

 

Przy starym dębie, lata 60/70. XX w. 

 

Na ulicy Słowiańskiej, lata 60. XX w.

 

Na ul. Mickiewicza, lata 90. XX w.

 

 

Gdzieś w Żarowie (może ktoś z mieszkańców podpowie jakie to miejsce ?)

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Tuesday the 14th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.