Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie i prezentacja książki "Tajemnice Ziemi Żarowskiej"

Drukuj
Utworzono: sobota, 16, listopad 2019

W czwartek 14 listopada w Żarowskiej Izbie Historycznej odbyło się spotkanie autorskie z Bogdanem Muchą, przy okazji prezentacji jego najnowszej książki "Tajemnice Ziemi Żarowskiej. Przewodnik po miejscach nieznanych i zapomnianych". Spotkanie poprowadził Andrzej Dobkiewicz, redaktor naczelny wydawnictwa Errata-Kubara-Lamina. Zgromadzona publiczność, która wypełniła po brzegi salę Żarowskiej Izby Historycznej, miała m.in. okazję usłyszeć od autora, co było inspiracją do napisania wspomnianej książki, a także o problematyce związanej z tematyką tej i innych podobnych publikacji historycznych. Bogdan Mucha przygotował dla zgromadzonej publiczności prezentację multimedialną, która była złożona z kilkudziesięciu slajdów, będących rozwinięciem wybranych zagadnień zawartych w wydanej publikacji. Wśród zaprezentowanych ciekawostek, znalazły się m.in. informacje o znaleziskach archeologicznych, dokonanych przez niemieckich archeologów w latach 30. XX wieku nieopodal Wierzbnej, o historycznych postaciach związanych z pałacem wierzbneńskiego przeoratu, a także o fabryce lotniczej w Imbramowicach oraz schronie przeciwlotniczym pod żarowskim dworcem kolejowym. Po zakończonej prezentacji autor podpisał kilkadziesiąt egzemplarzy książki dla uczestników spotkania.

Wydawcą książki pt. "Tajemnice Ziemi Żarowskiej. Przewodnik po miejscach nieznanych i zapomnianych" jest Wydawnictwo Errata-Kubara-Lamina, z siedzibą przy Al. Niepodległości 3/5, 58-100 Świdnica (redakcja). Partnerami wydania są Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie / Żarowska Izba Historyczna oraz Miasto i Gmina Żarów. Patronat medialny: Świdnicki Portal Historyczny, Wiadomości Świdnickie, Tygodnik Dzierżoniowski. Wszyscy chętni do nabycia książki, mogą dokonywać zamówień pod nr tel. 74 856 88 66 oraz adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

 

 

 

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Tuesday the 14th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.