Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa Jacka Szumańskiego pt. "Twarze"

Drukuj
Utworzono: piątek, 18, październik 2019

Pasja malowania, zaczęła się, gdy był małym chłopcem. Wówczas to, przychodził do miejsca zatrudnienia swojego wuja, gdzie w skromnych warunkach, na szarym papierze pakowym, wykonywał pierwsze rysunki. Już wtedy jego bliscy rozpoznali drzemiący w nim niezwykły talent, co w przyszłości zadecydowało o wyborze szkoły średniej, tj. Liceum Plastycznego. W tej szkole, pan Jacek rozwijał swoje umiejętności oraz wzbogacał wiedzę teoretyczną o sztuce. W czasach, gdy kończył szkołę, nie było powszechnym studiowanie na wyższych uczelniach i doskonalenie swoich umiejętności na takim poziomie. Sukcesem było już ukończenie szkoły licealnej i zdanie matury. Wtedy dawało to szansę na lepszą pracę. Pan Jacek nie ukończył wyższej uczelni, jednak w żaden sposób nie umniejsza to jego poziomu umiejętności i tego, czego dokonał na przestrzeni (jak sam mówi) ponad 40 lat. W ciągu tego czasu namalował wiele obrazów. Jest artystą niezwykle kreatywnym z ogromnym dorobkiem artystycznym. Maluje przeważnie w stylu impresjonistycznym, posługując się różnymi technikami plastycznymi. Jego ulubionym tematem są zabytki Żarowa i okolic.

Żarowska Izba Historyczna serdecznie zaprasza w dniach od 22 października do 19 listopada 2019 r. na wystawę Jacka Szumańskiego pt. "Twarze". Żarowska izba Historyczna, ul. Dworcowa 3. Wstęp wolny.

 

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Monday the 1st. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.