Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kopia mapy "Stadt und Landkreises Schweidnitz" w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Drukuj
Utworzono: sobota, 13, lipiec 2019

Miesiąc temu pisaliśmy o mapie Stadt und Landkreises Schweidnitz 1:37500 (Miasto i powiat ziemski Świdnica), którą udostępnił nam pan Tadeusz z Osieka. Jak już wspominaliśmy mapę wydrukowało głogowskie wydawnictwo Carl Flemming & C.T. Wiskott Aktiengesellschaft für Verlag und Kunstdruck, według projektu wykonanego przez nauczyciela z Bożanowa (niem. Eckersdorf) o nazwisku Gerlach. W książce adresowej z 1929 roku, odnotowany jako Georg Gerlach, zamieszkały w ówczesnym Eckersdorf pod numerem budynku 25. Dzisiaj możemy pochwalić się prezentem, który sprawił nam pan Tadeusz wykonując kopię owej mapy dla Żarowskiej Izby Historycznej. 

 Składamy Serdeczne Podziękowania dla pana Tadeusza za przekazanie kopii mapy do Żarowskiej Izby Historycznej

 

O mapach Karte des Stadt - und Lendkreises Schweidnitz - przeczytacie >> tutaj

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Sunday the 5th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.