Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie organizacyjne Koła "PTTK" Żarów

Drukuj
Utworzono: piątek, 01, marzec 2019

W dniu 28 lutego o godzinie 17:30, w Żarowskiej Izbie Historycznej odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie reaktywacji Żarowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Na spotkanie przybyli liczni Żarowianie – byli i obecni członkowie "PTTK", którzy posiadają książeczki turystyczne, jak również osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Towarzystwa. Po przywitaniu gości przez Bogdana Muchę – specjalistę d/s zbiorów muzealnych w GCKiS, głos zabrał pan Bolesław Moryl, który przedstawił zarys dotychczasowej działalności oraz plan zrzeszenia lokalnych turystów w reaktywowanym Kole "PTTK" Żarów. W kwestii spraw związanych z członkostwem oraz szerzej nt. organizowanych imprez turystycznych, informacji udzielili panowie Zbigniew Biliczak – przewodnik górski (sudecki) z Jaworzyny Śląskiej oraz Stanisław Plaszczak – wieloletni członek "PTTK" i grupy "Łaziki", działającej przy DZCH "Organika" Żarów. Dla przybyłych na spotkanie, przygotowana została również prezentacja multimedialna, która dotyczyła zabytkowego Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Wierzbnej. Na zakończenie, rozdane zostały deklaracje członkowskie, dla osób zainteresowanych wstąpieniem do reaktywowanego Koła "PTTK" Żarów.

Kolejne spotkanie "żarowskich turystów" odbędzie się 7 marca 2019 roku (godz. 18:00) przy okazji XII Żarowskiej Prelekcji Historycznej, na którą Serdecznie Zapraszamy (prosimy o zabranie ze sobą wypełnionych deklaracji "PTTK").

 

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Tuesday the 21st. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.